GYÖNGYÖSI KATASZTRÓFAVÉDELMI KIRENDELTSÉG
Tisztelt Lakosság!
Önök közül bizonyára sokan hallották, hogy a Gyöngyösi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság működési területéhez tartozó egyik településen tűzoltás közben a tűzzel érintett ingatlanokon tárolt propán-bután (a továbbiakban: PB) és egyéb ipari gázpalackok közül több felhasadt, felrobbant. Csak a szerencsés véletlennek köszönhető, hogy az események nem vezettek tragédiához, és az ott élőket, a mentési munkálatokban résztvevő tűzoltókat, rendőröket, gáz- és elektromos szolgáltatók szakembereit és a polgárőröket nem érte baleset. A hasonló káresetek megelőzése érdekében állítottuk össze Önöknek az alábbi tájékoztatót.
A propán-bután és ipari gázpalackokkal és tárolásukkal kapcsolatos fontos tudnivalók
Jelenleg is nagy számban van a lakosság tulajdonában, használatában PB és ipari gázpalack, melyek ugyan önmagukban nem, de nem megfelelő használat és tárolás esetén komoly kockázati tényezőt jelent a közösség számára.
|
Bővebben...
|
A GYÖNGYÖSI KATASZTRÓFAVÉDELMI KIRENDELTSÉG LAKOSSÁGI TÁJÉKOZTATÓJA
A szén-monoxid mérgezések, A kéménytüzek ÉS A LAKÁSTÜZEK MEGELŐZÉSÉRE
Az elmúlt években megnőtt azon háztartások száma, ahol szilárd tüzelőanyaggal fűtenek, valamint nagyon sok háztartásban a használati melegvizet átfolyós rendszerű gázüzemű berendezéssel biztosítják. Többek között ennek is következménye, hogy megszaporodtak a tüzelő, fűtő berendezésekkel kapcsolatos káresetek, CO mérgezések. A nem rendeltetésszerű használat következtében jelentős anyagi kárral, súlyos, esetleg halálos sérülésekkel járó lakástüzek alakulhatnak ki, pedig ezek nagy része megelőzhető lenne.
A szén-monoxid veszélyei
A fűtési szezon kezdetével növekszik a szén-monoxid mérgezés veszélye. Az egész évben használt gázüzemű átfolyós vízmelegítők, bojlerek, és az időszakosan használt fatüzelésű kályhák, kandallók karbantartásának elmulasztása esetén ez a kockázat egyre nő.
A szén-monoxid mérgezést kiváltó okok lehetnek
- a tüzelő, fűtő, és egyéb berendezések helytelen használata,
- nem kellően tömített kazán, kályha, kandalló, füstcső,
- elszennyeződött „átfolyós” vízmelegítő,
- a karbantartás és ellenőrzés hiánya,
- a helyiségek nem megfelelő szellőztetése.
A nehezen észlelhető, színtelen és szagtalan szén-monoxid jellemzően a tüzelő berendezésből vagy a nem megfelelően működő kéményből áramlik vissza a helyiség légterébe, ez azonban a berendezések és a kémények rendszeres ellenőrzésével megelőzhető.
|
Bővebben...
|
Tisztelt Ügyfelünk!
Tájékoztatom Önöket, hogy áramszünet miatt a polgármesteri hivatal
2018. november 29-én (csütörtökön) 08.00 órától 17.30 óráig
csak ügyfélfogadási ügyeletet tart.
Megértésüket köszönjük! |
Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a Heves Megyei Kormányhivatal Gyöngyösi Járási Hivatala ügyfélfogadási rendje megváltozik:
a települési ügysegéd minden páros héten csütörtökön 13:30-16:00 óra
között a Karácsondi Polgármesteri Hivatalban áll az ügyfelek rendelkezésére.
A fentiek alapján az első ügyfélfogadási idő:
2018.11.29. csütörtök 13:30-16:00 óra
A HMKH Gyöngyösi Járási Hivatala a települési ügysegéd ügyfélfogadási idején kívül is a lakosság rendelkezésére áll az alábbi elérhetőségen: 3200 Gyöngyös, Fő tér 13. sz. Ügyfélszolgálat +36 (37) 795-021
Karácsond, 2018. november 19. |
Értesítés zöldhulladék szállítási időpontjának változásáról |
|
|
|
Az NHSZ Hevesi Városfenntartó Nonprofit Kft. munkatársai értesítik a lakosságot, hogy a zöldhulladék szállítás 2018. november 22-re tervezett időpontja lakossági kérésre
2018. december 10 - 2018. december 11. (hétfő-kedd) napokra módosul.
A két napos gyűjtésre azért van szükség, mert a korábbi tapasztalatok alapján várhatóan 4-6 fordulóra és közel 25-30 tonna zöldhulladékra számítanak a településen.
NHSZ Hevesi Városfenntartó Nonprofit Kft. |
Tájékoztató a kutak engedélyezéséről |
|
|
|
AKTUALIZÁLT TÁJÉKOZTATÓ A TELEPÜLÉSI ÖNKORMÁNYZAT JEGYZŐJÉNEK ENGEDÉLYEZÉSI HATÁSKÖRÉBE TARTOZÓ KUTAK ELJÁRÁSJOGI SZABÁLYAIRÓL 2018. NOVEMBER
Tisztelt Jegyző Asszony/Úr!
A vízgazdálkodási hatósági jogkör gyakorlásáról szóló 72/1996. (V. 22.) Korm. rendelet (továbbiakban: 72/1996. (V. 22.) Korm. r.) 2016. június 15-én hatályba lépett módosítása átalakította a vízgazdálkodással kapcsolatos települési önkormányzat jegyzőjéhez delegált hatósági jogköröket, mely változást hozott a kutak engedélyezésében is. Emellett a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény (továbbiakban: Vgtv.) 2016. június 4-i módosítása beiktatta a törvénybe a 29. § (7) bekezdést, amely 2018. december 31-ig mentesíti a vízgazdálkodási bírság kiszabása alól azokat a létesítőket, akik a Vgtv. e módosítása előtt engedély nélkül létesítettek kutat. E jogalkotói intézkedésről különböző médiumokon keresztül értesült a lakosság. Ez a jegyzők felé benyújtandó engedély iránti kérelmek számának növekedésére való tekintettel 2017 februárjában tájékozatót adtunk közzé az önkormányzati hírlapban.
A közelmúltban a Belügyminisztériumhoz több települési önkormányzat jegyzőjétől is megkeresés érkezett a kutakkal kapcsolatos szabályozás helyes alkalmazását illetően, valamint az előírások is változtak, ezért a vonatkozó, jelenleg hatályos jogszabályok közötti eligazodás megkönnyítése és szakmai segítségnyújtás érdekében egy aktualizált tájékoztató anyagot állítunk össze.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a szabályozásban további módosítások várhatók. Az Alkotmánybírósági döntésére figyelemmel a Kormány két intézkedést is tett:
- azért, hogy a 2018. december 31-i határidő letelte senkit ne érintsen hátrányosan, az Országgyűlés elé beterjesztett törvényjavaslat értelmében a kötelező bírságkiszabás alóli mentességi időszak 2020. december 31-ig meghosszabbodna;
- ezzel egy időben előkészítés alatt áll és 2019-ben várhatóan megvalósul egy olyan átfogó módosítás, amely illegális kutak engedélyeztetésére speciális eljárást tartalmaz
Reméljük, hogy e tájékoztatónkkal hasznos segítséget tudunk nyújtani Önnek a kutak engedélyezése során.
Belügyminisztérium Közfoglalkoztatási és Vízügyi Helyettes Államtitkárság
Teljes dokumentum letölthető: pdf |
Értesítjük Tisztelt Utasainkat, hogy 2018. november 16-tól 2018. december 8-ig Gödöllő és Tura állomásokon, valamint Rákos – Pécel és Tura – Hatvan állomások között végzett pályakarbantartási munkák miatt a Budapest – Hatvan – Miskolc vasútvonalon az alábbi módosított menetrend szerint közlekednek a vonatok.
További részletek: itt |
Szociális tüzelőanyag juttatás |
|
|
|
a téli rendkívüli időjárásra történő felkészülés legfontosabb szabályairól
Várható következmények
- Hófúvások, hótorlaszok, sínek felfagyása, jégréteg kialakulása miatt fennakadások lehetnek a (közúti, vasúti, légi) közlekedésben.
- A közlekedés nehézségei miatt akadozhat az alapvető élelmiszerellátás, az egészségügyi ellátás, a betegszállítás, gyógyszerek beszerzése.
- A hófúvások településeket zárhatnak el a külvilágtól, járművek akadhatnak el az utakon.
- Az elakadt járművekben az utasok testhőmérséklete erősen lecsökken, fagyási sérüléseket szenvedhetnek.
- A gázvezetékek befagyása miatt a vezetékes gázellátás ideiglenesen leállhat.
- Az elektromos áram felhasználásának növekedése, esetleg ráfagyott jégréteg miatt átmeneti zavarok keletkezhetnek az áramszolgáltatásban.
- A hó súlyától az épületek tetőszerkezete károsodhat.
|
Bővebben...
|
Karácsond Községi Önkormányzat az Emberi Erőforrások Minisztériummal együttműködve 2019. évre kiírja a B U R S A H U N G A R I C A Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázatot felsőoktatási hallgatók és felsőoktatási tanulmányokat kezdő fiatalok számára.
Az „A” típusú pályázatra azok az önkormányzat területén lakóhellyel rendelkező, hátrányos szociális helyzetű felsőoktatási hallgatók jelentkezhetnek, akik felsőoktatási intézményben (felsőoktatási hallgatói jogviszony keretében) teljes idejű (nappali munkarend), alapképzésben, mesterképzésben, osztatlan képzésben vagy felsőfokú, illetve felsőoktatási szakképzésben folytatják tanulmányaikat. A „B” típusú pályázatra azok az önkormányzat területén lakóhellyel rendelkező, hátrányos szociális helyzetű fiatalok jelentkezhetnek, akik: a) a 2018/2019. tanévben utolsó éves, érettségi előtt álló középiskolás; illetve b) felsőfokú végzettséggel nem rendelkező, felsőoktatási intézménybe még felvételt nem nyert érettségizett pályázók jelentkezhetnek, akik a 2019/2020. tanévtől kezdődően felsőoktatási intézményben teljes idejű (nappali munkarend) alapképzésben, osztatlan képzésben vagy felsőoktatási szakképzésben kívánnak részt venni.
A pályázatot az EPER-Bursa rendszerben kitöltve, véglegesítve, onnan kinyomtatva, aláírva a Karácsondi Polgármesteri Hivatalnál (Karácsond Szent I. út 42.) kell benyújtani a (szükséges mellékletekkel együtt).
A pályázat beadási határideje: 2018. november 6.
Pályázati anyag és bővebb felvilágosítás a Polgármesteri Hivatalban kérhető. Tel: 322-001/11 https://bursa.emet.hu/paly/palybelep.aspx |
|