Karácsond Községi Önkormányzat
Szociális tüzelőnyag rendelet PDF Nyomtatás E-mail

Hirdetmény

A szociális tüzelőanyag juttatás szabályairól szóló 10/2016. (XII.13.) önkormányzati rendelet szerint az önkormányzat összesen 260 q, jogosultanként 3 q szociális tüzelőanyag (barnakőszén) támogatást biztosít a rászoruló karácsondi lakosok számára.

A támogatás forrását a központi és a helyi önkormányzati költségvetés biztosítja.

Az eljárás kérelemre indul, melyet a Karácsondi Polgármesteri Hivatalban beszerezhető, vagy a www.karacsond.hu honlapról letölthető formanyomtatványon lehet benyújtani.

Kérelmet nyújthatnak be a Karácsond közigazgatási területén állandó lakcímmel rendelkező azon lakosok, akik

1. a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény szerinti

a) aktív korúak ellátására,
b) időskorúak járadékára,
c) települési támogatásra jogosultak,

2. a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvényben szabályozottan halmozottan hátrányos helyzetű gyermeket nevelnek,

3. jövedelem határtól függetlenül

a)akik tartósan beteg gyermeket nevelnek
b)akik 3 vagy több gyermeket nevelnek
c)a tartósan súlyos beteg, valamint fogyatékos személyek és
d)akik létfenntartása, megélhetése veszélyeztetve van.

Ugyanazon lakóingatlanon élők esetén csak egy jogcímen vehető igénybe támogatás, függetlenül az ingatlanban élő személyek és háztartások számától.

A kérelmek benyújtásának határideje: 2017. január 6.

/A kérelmek elbírálásának határideje: 2017. január 20./

A 3. pontbanmeghatározott kérelmezők esetén a kérelemhez mellékelni kell a jogosultságot igazoló okiratot.

A támogatás igénybevételének jogosságát, valamint a tüzelőanyag felhasználását a polgármesteri hivatal ellenőrzi. A jogosulatlan igénylés, vagy a tüzelőanyag eladása szankciót von maga után.

A szociális tüzelőanyag juttatás szabályairól szóló 10/2016. (XII.13.) önkormányzati rendelet a polgármesteri hivatal hirdetőtábláján és a www.karacsond.hu honlapon elolvasható.

Földi Csaba
Polgármester

A rendelet és a kérelem letölthető itt

 
Tájékoztató PDF Nyomtatás E-mail

A karácsony köré világszerte egész ünnepkör épült, adventtől kezdve egészen vízkeresztig, melynek egyik legfontosabb kelléke és szimbóluma a karácsonyfa enélkül talán el sem lehetne képzelni az ünnepet. Hagyománnyá vált a feldíszített fenyőfán elhelyezett gyertyák, csillagszórók meggyújtása is.

A legszebb ünnep napjaiban sem szabad azonban megfeledkeznünk a ránk leselkedő veszélyekről, elsősorban a gyertya gyönyörű, de veszélyes lángjáról! Az elmúlt évtizedek során bekövetkezett sajnálatos, olykor tragikus események (karácsonyfa tüzétől kiégett lakások) arra kell, hogy figyelmeztessenek bennünket, hogy csak kellő körültekintéssel, nagyon nagy odafigyeléssel szabad a karácsonyfán gyertyákat elhelyezni és meggyújtani. Amennyiben nem így teszünk, egy élet munkája semmisülhet meg, válhat a tűz martalékává néhány perc alatt.

Azért, hogy az ünneplés zavartalan legyen, és az örömöt -ne árnyékolja be semmilyen nem várt esemény, a Gyöngyösi Katasztrófavédelmi Kirendeltség fontosnak tartja felhívni az állampolgárok figyelmét néhány alapvető biztonsági rendszabályra, amelyek a nyílt láng, valamint az elektromos árammal működő díszek használatára vonatkoznak.

Az ünnepi időszakban a lakástüzek többségét a felügyelet nélkül hagyott gyertyák, csillagszórók, esetenként az elektromos árammal működtetett lámpafüzérek helytelen, vagy felügyelet nélküli használata okozhatja. A „karácsonyfa” jellemző tulajdonsága, hogy kiszáradásával egyenes arányban nő a lángra lobbanás veszélye, ezért az ünneprontó tűzesetek elkerülése érdekében javasoljuk, hogy:

  • az adventi koszorúkat nem éghető anyagból készült felületre (fém, vagy hőálló üveglap stb.) tegyék, és közvetlen közelében ne helyezzenek el más éghető anyagot!
  • a gyertyák, mécsesek nem éghető tartóban legyenek rögzítve a koszorún, csokron! A gyertyákat, mécseseket ne tegyék közvetlenül a koszorú éghető anyagú részei (fenyőlevél, moha, fagyöngy stb.) mellé, ott ne gyújtsák meg! A koszorún elhelyezett gyertyákat csak fel* ügyelet mellett égessék! Mielőtt a helyiségből kimennek, azokat oltsák el! A tapasztalatok szerint ugyanis az égve felejtett gyertyák okozzák a tűzesetek jelentős részét.
  • csak magyar érintésvédelmi előírásoknak megfelelő elektromos lámpafüzéreket használjanak! Az olcsó, legtöbbször távol-keletről származó elektromos díszítések rossz minőségük miatt nem csak az áramütés veszélyét hordozzák, hanem az esetleg bekövetkező rövidzárlat tüzet is okozhat. A lámpafüzéreket éjszakára, vagy hosszabb távollét idejére ne hagyják bekapcsolva!
  • ha a karácsonyfán nyílt lánggal működő díszeket is elhelyeznek, a fát ne tegyék függöny közelébe, és lehetőség szerint eldőlés ellen is rögzítsék!
  • Csillagszórót, díszgyertyát a karácsonyfán csak felnőttek gyújtsanak meg! Mielőtt a helyiséget elhagyják, a gyertyákat oltsák el, a csillagszóró maradványát távolítsák el a fáról.

A legnagyobb körültekintés mellett/ellenére is keletkezhet tűz a lakásban. Nagyon fontos, hogy a lehető legrövidebb időn belül tudomást szerezzenek erről, és a szükséges intézkedéseket (bent lévő személyek mentése, tűzoltóság értesítése a 105 vagy a 112 telefonszámon, tűz oltásának megkezdése, a lángok terjedésének megakadályozása) megtegyék.

Az esetleg fellobbanó lángok elharapódzását vizes pokrócokkal, vagy - ha van - kézi tűzoltó készülék alkalmazásával lehet leggyorsabban megfékezni. Karácsonyfatűz esetén fokozottan figyeljenek arra, hogy ha a fán elektromos lámpafüzér volt, a vízzel, vizes pokróccal oltást csak akkor kezdjék meg, miután a lámpafüzér csatlakozóját a dugaljból kihúzták!

Fontosnak tartjuk felhívni a figyelmet arra is, hogy a téli szünet idején több családban felügyelet nélkül tartózkodnak otthon a gyermekek, akik az életkori sajátosságaikból adódó kíváncsiságból igyekeznek sok mindent kipróbálni. A tragédiák elkerülése érdekében a gyújtóeszközöket a gyermekek elől zárják el, a szülők hívják fel a figyelmet a veszélyforrásokra és magyarázzák el, mit kell tennie a gyermeknek, ha mégis bekövetkezik egy nem várt esemény. Írják ki a telefon közelébe azokat a segélyhívó számokat, amiket a gyermeknek is jó tudni.

Kellő odafigyeléssel, a fentiek betartásával megvalósulhatnak a következő sorokban foglaltak:

A házakban mindenhol kalács illatozzon,
Fenyőfák alatt gyertyaláng ragyogjon.
Szívekbe költözzék nyugalom, s szeretet,
Hozzon a Karácsony békét és örömet!
(Ismeretlen)

Kellemes, békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Gyöngyösi Katasztrófavédelmi Kirendeltség
személyi állománya

 
Vadászterület PDF Nyomtatás E-mail

A 10-704350-310 számú vadászterület határának megállapítása, a tulajdonosi közösség nyilvántartásba vétele.

További részletek: itt

 
Védőnői szolgálat PDF Nyomtatás E-mail

Kedves Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy 2016.12.01-től a védőnői szolgálat működése mindkét körzetben helyettesítéssel történik.

A védőnői tanácsadások időpontjai változatlanok

I.körzet hétfő 900-1300 Kulcsárné Kállai Mária védőnő
Tel: 70/772-5465
II.körzet kedden 800-1200 Póka Krisztina védőnő
Tel: 20/382-4723

 
A legfontosabb tudnivalók a kéményseprésről PDF Nyomtatás E-mail

Ki sepri a kéményt?

A lakossági kéményseprést több megyében átvette a katasztrófavédelem. Ez nem azt jelenti, hogy tűzoltók ellenőrzik a kéményeket, a sormunkát változatlanul kéményseprő szakemberek végzik. Az újdonság csak az, hogy ahol a megyei jogú városok nem vállalták a feladatot, ott a katasztrófavédelem szervezésében valósul meg a kéményseprés.

Mikor jön a kéményseprő? A         lakossági         sormunka        nincs összefüggésben a fűtési időszakkal. A kéményseprők ütemterv alapján érintik az egyes települések utcáit. Ez gázüzemű és zárt égésterű tüzelő-             és         fűtőeszközök   esetén kétévente,       minden egyéb fűtőberendezés esetében évente történik meg.

Mennyibe kerül a kéményseprés?

A lakossági sormunka ingyenes. Nem csak ott, ahol a katasztrófavédelem végzi, hanem mindenhol. A kéményseprő 15 nappal a sormunka előtt a postaládába dob egy értesítőt. Ha a a megadott időpontban nem találja otthon a kéménytulajdonost, újabb időpontról hagy értesítést. Ha a sormunkát a kéményseprő a második időpontban sem tudja elvégezni, akkor a kéménytulajdonosnak 30 napon belül egyeztetnie kell egy új, közös időpontot, amikor elvégezhető a sormunka. A harmadik, közösen egyeztetett időpontban elvégzett munkáért már ki kell fizetni a kiszállási díjat (körülbelül 500 forint), de nem készpénzben, hanem csekken, vagy átutalással. Soha ne adjon készpénzt a katasztrófavédelem kéményseprőinek!

Mi tartozik bele az ingyenes sormunkába?

A sormunka magában foglalja a kémény és az összekötő elem ellenőrzését, tisztítását, a levegő-utánpótlás ellenőrzését és az ezt befolyásoló műszaki berendezések okozta hatások vizsgálatát, továbbá az égéstermék paramétereinek ellenőrzését, illetve ahol elő van írva, ott a szén-monoxid-érzékelő működőképességének ellenőrzését is. A sormunkába nem tartozó munkákért, valamint a két sormunka között megrendelt kéményellenőrzésért fizetni kell.

Hogyan lehet a szolgáltatást megrendelni?

Van lehetőség arra, hogy valaki kéményseprést rendeljen a kötelező és ingyenes sormunkán túl is. Az ügyfélszolgálat elérhető a 1818-as telefonszámon, azon belül a 9-es, majd az 1-es menüpontot kell választani. Hétfőnként 8.00-20.00-óráig, a többi hétköznapon pedig 8.00 - 14.00-óráig érhető el. További információkat talál a kemenysepres.katasztrofavedelem.hu weboldalon.

Kint járt a kéményseprő, de nem tisztította ki a kéményt

Előfordulhat, hogy a kémény állapota nem indokol tisztítást, olyan viszont nem történhet meg, hogy a kéményseprő semmilyen mérést nem végez a kémény ellenőrzése során. Ha valaki ilyet tapasztalna, kérjük, jelezze ezt ügyfélszolgálatunkon. Ugyancsak jelezzék, ha a kéményseprő készpénzt fogad el.

 
<< Első < Előző 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Következő > Utolsó >>

41. oldal / 54