Karácsond Községi Önkormányzat
SZABADTERÜLETI TÜZEK MEGELŐZÉSE PDF Nyomtatás E-mail

A GYÖNGYÖSI KATASZTRÓFAVÉDELMI KIRENDELTSÉG
LAKOSSÁGI TÁJÉKOZTATÓJA

SZABADTERÜLETI TÜZEK MEGELŐZÉSE

Az 54/2014. (XII. 5.) BM rendelete az Országos Tűzvédelmi Szabályzatról (továbbiakban: OTSZ) 2015. március 5-én lépett hatályba, amely alapvetően megváltoztatta az égetéssel kapcsolatban az eddigi gyakorlatot a belterületi és a külterületi ingatlanok területén.

Az OTSZ 225. § (1) bekezdése alapján „Ha jogszabály másként nem rendelkezik, az ingatlan tulajdonosa, használója köteles a területet éghető hulladéktól és további hasznosításra nem kerülő száraz növényzettől mentesen tartani.” (pl. NATURA 2000-es területekre a művelési kötelezettség nem vonatkozik)

Az OTSZ 225. § (1) bekezdése alapján „Ha jogszabály másként nem rendelkezik, a lábon álló növényzet, tarló, növénytermesztéssel összefüggésben és a belterületi ingatlanok használata során keletkezett hulladék szabadtéri égetése tilos.”
A hulladék szabadtéri égetése a hatályos jogi szabályozás alapján tiltott. Ez alól kivétel abban az esetben van, ha az önkormányzat helyi rendeletben szabályozza az égetés feltételeit. Amennyiben nincs ilyen rendelete az önkormányzatnak, úgy tilos kerti hulladékot égetni. Az Önkormányzat helyi rendeletében foglaltakat ismertetni kell a lakossággal. Továbbra is megengedett a kerti grillezés, a tűzön történő sütés-főzés állandó felügyelet mellett. A fentiek alapján hulladékok nyílt téri égetését az önkormányzat engedélyezheti, azonban annak szabályait a vonatkozó irányelvek és jogszabályok által meghatározott határértékek, és előírások figyelembevételével kell megállapítani, (pl.: a levegő védelméről szóló 306/2010. (XII. 23.) Korm. rendelet 27. §-a, a levegőterheltségi szint határértékeiről és a helyhez kötött légszennyező pontforrások kibocsátási határértékeiről szóló 4/2011. (I.14.) VM rendelet, OTSZ, stb.) illetve a levegővédelmi követelményeket az országos és regionális környezetvédelmi, társadalmi, gazdasági programok, tervek, a területfejlesztési, terület- és településrendezési tervek, településfejlesztési koncepció kidolgozása során, valamint a helyi önkormányzatok környezetvédelmi programjaiban érvényesíteni kell.
Mentesül az égetési, tűzgyújtási tilalom alól a katasztrófavédelmi szerv állománya, ha tevékenysége a károk csökkentésére, a tűz terjedésének megakadályozására, szabályozására irányul, így a tűzeset helyszínén jelen lévő tűzoltásvezető dönthet bizonyos területek további leégetéséről. A felderítés és a megfelelő tűzoltási taktika kidolgozása érdekében a kilátókat, magaslati ponton elhelyezkedő létesítményeket, az önkormányzat vagy a helyi katasztrófavédelmi szerv vezetője által megbízott személyek a szabadtéri tüzek korai szakaszban történő észlelése céljából térítésmentesen igénybe vehetik.

Bővebben...
 
2018. február 3. PDF Nyomtatás E-mail

 

 

 
Katasztrófavédelmi tájékoztató PDF Nyomtatás E-mail

Árvíz: a folyó vízszintje hóolvadás, jégtorlódás vagy heves esőzések miatt megemelkedik, majd kilép a medréből és elárasztja a vidéket. Víz alá kerülhetnek lakot települések, ipari és más objektumok, termőföldek, sérülhetnek a víz, gáz, villamos és hírközlő berendezések, fertőzés és járványveszély alakulhat ki. A védekezés elősegítése mellett fontos, hogy legyünk felkészültek egy esetlegesen kialakuló árvízi, belvízi károsító jelenségekkel szemben.

További részletek: itt

 
Tájékoztató PDF Nyomtatás E-mail

Tájékoztató kéményseprőipari szolgáltatás lakossági megrendeléséről

2018. január 15.

Tájékoztató kéményseprőipari szolgáltatás lakossági megrendeléséről. Időpontra lehet hívni a kéményseprőket a családi házakhoz!

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy 2018. január elsejétől családi házban (egylakásos ingatlanban) élők a nekik alkalmas időpontra időpontot egyeztethetnek a kéményseprőkkel és kérhetik a kéményseprést, illetve az ellenőrzési munkákat. A szolgáltatás igénylése ezekben az esetekben nem kötelező, de a biztonság érdekében javasolt.

Figyelem!
Az ingyenes kéményseprőipari sormunka megrendelése időpontfoglalással történik. Időpontfoglalásra interneten, telefonon vagy személyesen van lehetőség.

Fontos tudnivalók:
A gyors és egyszerű ügyintézés érdekében elektronikusan, internetes felületen is lehet időpontot foglalni kéményseprésre.

Interneten: http://kemenysepres.katasztrofavedelem.hu/ugyfelszolgalat - linken.

E-mailben: levelét a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. címre küldve.

Telefonos ügyfélszolgálaton keresztül: Telefonon a 1818-as hívószám tárcsázása után a 9-es, majd az 1-es menüpontot választva.

Személyesen: ügyfélfogadási időben várja a Heves megyei ellátási csoport, 3300 Eger, Klapka György út 11 szám alatt.

Ezeken a felületeken az egylakásos ingatlan (zömmel családi házak) tulajdonosa egyeztethet időpontot az ingyenes kéményseprői sormunka elvégzésére.

Ugyanitt van lehetőség a társasházban elmaradt sormunka harmadik időpontjának egyeztetésére. Ennek a munkának az elvégzése kiszállási díj ellenében történik.

A kéményseprőipari szolgáltatás megrendelése a megyei katasztrófavédelmi igazgatóságokon és a katasztrófavédelmi kirendeltségen keresztül nem intézhető!

Kérjük, megkereséseiket kizárólag a fenti elérhetőségeken tegyék meg!

Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

 

 
Tájékoztatás PDF Nyomtatás E-mail

 
<< Első < Előző 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Következő > Utolsó >>

30. oldal / 54